آدرس: خیابان ملاصدرا شیراز شمالی بن بست کاج پلاک 10

021-88064416 || 021-88064417

لوگوها و آرم ها در واقع علامتی هستند که با آن بتوانیم یک پیام را انتقال دهیم یعنی آرم ها به عنوان یک نشان معتبر و ثابت به معرفی شرکت و یا محصول خود می پردازند و در هر کجا که آرم خاص یک شرکت را مشاهده می کنیم ، باید از حضور آن شرکت در آن مکان مطلع شویم .

امروزه برای طراحی لگوها نرم افزارهای بسیاری در بازار موجود است  و هر شرکت با توجه به نیاز مشتریان و تجربه طراحان خود دست به انتخاب یکی از این نرم افزارها می کند . در زیر مفهوم برخی از نمادها و علائم را توضیح می دهیم .

• دایره

یکی از مهمترین شکل هایی که به عنوان نماد از آن استفاده می شود ، دایره است . جهان و دنیای ما با نماده های دایره ای فراوانی پر شده است ، مثلا وقتی سر خویش را بالا می گیریم و به آسمان نگاه می کنیم ، ماه ، خورشید ، ستارگان را می بینیم که همگی به شکل دایره هستند . دایره در واقع به معنا و نمادی برای معرفی جهان بی حد و مرز ما تبدیل شده است ، دایره ها معنای ابدیت را می دهند و در واقع حد و مرزی برای دایره مشخص نیست و آغاز و پایانی ندارد و نقطه شروع و پایانی را نمی توان برای آن در نظر گرفت . چینی ها دایره را نشانه ای از آسمان می دانند . البته از دایره ها به عنوان دیوار محافظ هم یاد شده  است که  می تواند جلوی عبور نیروهای منفی و شیطانی را بگیرد. 

• مربع

در فرهنگ چینی ، زمین را به شکل مربع نشان می دهند و اگر مربعی داخل دایره جای گیرد یعنی بین آسمان و زمین یک اتحاد و همبستگی شکل گرفته است . یونگ در مباحث روانشناسی خود نیز بیان داشته که هر گاه نماد مربع و دایره با هم استفاده شوند ، نشان دهنده وجود تعادل بین بدن و روح و روان است . شکل مربع که دارای 4 گوشه در اطراف خود است ، دارای مفاهیم متفاوتی است از جمله برخی معتقدند که نشان دهنده 4 فصل سال ( بها ر، تابستان ، پاییز و زمستان ) است ، یا 4عنصر اصلی ( آب ، آتش ، خاک ، باد ) است و عده ای هم آن را نماد چهار جهت اصلی (شمال ، جنوب ، مشرق و مغرب ) می دانند .

• مثلث

مثلث را یک چند ضلعی در نظر می گیرند که دارای سه گوشه است و به همین دلیل خود بیان گر عدد 3 است  و در مسحیت هم نماد پدر ، پسر و روح القدس است  و آن را نمایانگر گذشته ، حال و آینده نیز می دانند و یا  آن را روح ، جسم و ذهن نیز بیان می کنند .

اهمیت و تاثیر لگوها را می توان در همه بخش های یک شرکت مشاهده کرد زیرا در همه بخش های آن ، از جمله طراحی تابلو ، طراحی سایت ، کارت ویزیت ، سربرگ ، ماشین های مخصوص شرکت  و در کلیه کارهای تبلیغاتی می بایست از این لگو استفاده کرد و در واقع معرف اصلی کار آن شرکت به شمار می رود .

در زیر به تکنیک هایی اشاره می کنیم تا بتوانید یک لگوی خوب داشته باشید .

o باید به اسم تجاری شرکتی که می خواهید برای آن لوگو طراحی کنید دقت کنید و تحقیق کنید نیاز و توقع مشتریان از آن شرکت چیست .

o در انجام کار طراحی سعی کنید از تصاویر و مفاهیم ساده استفاده کنید زیرا بعضی از طراحان تازه کار تصور می کنند هرچه کارشان پیچیده تر باشد ، در انتها کار بهتری را می توانند ارائه دهند اما اگر به آرم و لوگوی شرکت های بزرگ توجه کنیم در میابیم که اکثر آنها دارای یک لوگوی بسیار ساده هستند که می توانند به آسانی به یادها بماند.

o سعی کنید از نظرات افراد مختلف برای طراحی لوگو جویا شوید ، زیرا با آنکه امکان دارد بعضی از آنها تجربه و یا مهارت خاصی در طراحی لوگو نداشته باشند اما گاهی جرقه ای از فکر یا نظر یک فرد ، می تواند به شما مسیر درست را نشان دهد .

تیم حرفه ای تابلو نامی با کادری مجرب و کارآزموده ، آماده ارائه کلیه خدمات مربوط به طراحی و ساخت کلیه تابلوهای معرفی شده در سایت می باشد . شما عزیزان برای دریافت مشاوره می توانید با تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس ما

021-88064416 || 021-88064417