آدرس: خیابان ملاصدرا شیراز شمالی بن بست کاج پلاک 10

021-88064416 || 021-88064417

فاکتورهای بسیاری وجود دارند که در زیبا سازی تابلوها می توانند موثر باشند ، هر تابلویی که برای فروشگاه و یا هر مکانی طراحی و ساخته می شود ، در واقع به مشخصه اصلی آن مکان تبدیل خواهد شد و هویت آن مکان را نمایش می دهد. 

پس برای طراحی و ساخت تابلوها بهتر است از متخصصین این حرفه ( گروه تابلوسازی نامی ) کمک بگیریم ، طراح حرفه ای  ، در ابتدا با پرسیدن سوالاتی از نوع حرفه ، محل فروش ، سلیقه شما و ... یک هدف و چارپوبی را برای کار خودش در نظر می گیرد .

 یکی از بهترین انتخاب ها ، برای نوشته های روی تابلو این است که علاوه بر انتخاب مختصر کلمات باید بتوانند به سرعت پیام را انتقال دهد و می بایست رنگ هایی انتخاب شود که با کار آن مغازه و یا شرکت هماهنگ باشد ، در زیر به معرفی برخی از فکتورهای  تاثیرگذار در تابلو سازی می پردازیم :

• کلمات کمتر ، نتیجه بالاتر !

در ساخت تابلوهای تبلیغاتی باید سعی شود از تعداد کلمات کمتری استفاده کرد ، اگر تعداد این کلمات از 6 کلمه و کمتر باشد بسیار تاثیر گذاری آن را افزایش می دهد . وقتی در یک مکان یا خیابانی از کنار تابلوهای تبلیغاتی عبور می کنیم ، حداکثر زمانی که اکثر افراد برای خواندن تابلوها وقت صرف می کنند  به طور میانگین کمتر از 6 ثانیه است.

تعداد بیشتر از 6 کلمه ، توسط بیننده درک نخواهد شد و از تاثیر و جذابیت کار می کاهد ، پس اگر برند یا نام تجاری شما طولانی باشد ، تابلوهای تبلیغاتی نمی توانند برای شما موثر واقع شوند.

• تابلوهایی که هوشمندانه طراحی می شوند

 طراحی تابلوهای تبلیغاتی باید با تمام دقت و ظرافت توسط طراحان حرفه ای ( گروه تابلو سازی نامی ) طراحی و اجرا شود ، زیرا تابلوهایی که به طور هوشمندانه و حرفه ای طراحی شده باشند ، می توانند مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنند اما تابلوهای تکراری و بی هدف علاوه بر آنکه هزینه و انرژی را از شما خواهد گرفت ، هیچ جذابیت و توجهی را به خود جذب نخواهد کرد .

 البته بهتر است تبلیغات شما ، مانند یک پازل و گام به گام و طی زمان بندی از پیش تعیین شده در اختیار مخاطبان قرار داده شود تا تبلیغ شما به آرامی در ذهن آنها نقش ببندد . البته نکته مهمی که باید در طراحی تابلوهای خود به آنها توجه کنید این است که معماهایی که برای معرفی خدمت یا کالای خود انتخاب می کنید ، باید به سادگی برای همه افراد قابل حدس زدن باشد و بیننده را دچار سردرگمی شدید نکند .

• سایز بزرگ

استفاده از ابعاد بزرگ ، اگر متناسب با مکان نصب تابلو باشد می تواند تاثیرات مثبت زیادی را برای بیننده داشته باشد . مثلا بزرگراه ها و بیلبوردها در نظر بگیرید که هر چه اندازه بیلبوردها بزرگتر و در سایز بالاتر ساخته شده باشند ، به همان نسبت راننده ای که از آن اتوبان عبور می کند فرصت و زمان بیشتری و از فاصله دورتری را دارد که بتواند به طور دقیق ، تابلوی شما را ببیند و ماندگاری تصویر این تابلو در ذهنش بالاتر خواهد بود.

• از رنگ ها استفاده کنید

برای دیده شدن تابلوی خود می توانید در انتخاب طرح یا رنگ های مورد استفاده در تابلو، با مشورت با طراح خود ، کمی جسورانه تر عمل کنید  و از رنگ های متضاد و ... استفاده کنید.

• نورپردازی را جدی بگیرید

یکی از معیارهایی که ارزش نهایی کار را بسیار بالا می برد ، انجام درست نورپردازی است. بدون نورپردازی ، شما شاهد یک تصویر سیاه و خسته کننده مخصوصا در طول شب هستید . اما اکثر افراد تصور می کنند ، انجام نورپردازی جزو کم ارزشترین و کم هزینه ترین مراحل ساخت تابلو است ، ولی کاملا اشتباه می کنند زیرا انجام درست و اصولی نورپردازی یک هنر مهم به شمار می رود و محل دقیق تابیدن نور به تابلو و همچنین شدت میزان نور، می تواند مفاهیم مختلفی را به مخاطب انتقال دهد.

در این مقاله سعی شد که به معرفی برخی از شاخص ها ، برای تاثیر گذاری  بیشتر تابلوهای تبلیغاتی پرداخته شود ، اما اگر شما به دنبال طراحی و ساخت یک تابلوی حرفه ای و تاثیرگذار هستید می توانید با گروه تابلو سازی نامی تماس حاصل فرمایید و از کمک همکاران ما بهره مند شوید .

شماره تماس

021-46885716