آدرس: خیابان ملاصدرا شیراز شمالی بن بست کاج پلاک 10

021-88064416 || 021-88064417

ساخت تابلوهای حروف برجسته:

تابلوهای حروف برجسته امروزه از محبوبیت خاصی برخودارد هستند و در اکثر مکان ها قابل استفاده میباشند و با توجه به برجسته بودن آنها میتوان گفت که در رده تابلوهای ایده ای قرار میگیرند،درتابلوهای برجسته میتوان هرچیزی اعم از شکل و یا حروف را به صورت برجسته طراحی کرد.

در ادامه سه مدل از تابلوهای حروف برجسته تشریح خواهد شد:

ساخت تابلو حروف برجسته چلنیوم:

در ساخت انواع تابلوهای برجسته با هر جنسی نیاز به مهارت های مخشصی داریم که صرفا با کار مکرر به این مهارت ها میتوان دست یافت.

در ساخت حروف کلیه تابلوهای حروف برجسته برای حالت دادن به لبه ها و حروف از ابزارها  و روش های متفاوتی استفاده میشود که با توجه به تجربه و نیاز میتوان از این ابزارها استفاده کرد و این موضوع در همه ی نوع ها از پلاستکی تا فلزی صدق میکند.

باتوجه به اینکه تابلوهای چلنیوم نوعی فلز هستند و فلز آنها نیز نرم است میتوان براحتی با آنها کار کرد و با کمترین امکانات نیز میتوان آنها را طراحی کرد اما میتوان از دستگاه های موجود که به صورت خودکار یا نیمه خودکار هم هستند استفاده کرد که اینها همه وابسته به میزان مهارت شخص بستگی دارد.

دستگها های موجود هستند توانایی این را دارند تا لبه های چلنیوم را در اندازه های مختلف طبق طرح برش بزنند و حالت بدهند که اینکار یعنی استفاده از دستگاه مزایای فراوانی دارد که یکی از مشخص ترین مزایای آن نبود خطای انسانی و دقت بالا میباشد چرا که این دستگاه ها سرعت و دقت خوبی دارند که قابل مقایسه با انسان نیستند متاسفانه مشکلاتی هم همراه خود دارند که یکی از مشکلات عمده آنها عدم همخوانی و سازگاری با زبان فارسی میباشد.

برای شروع کار ساخت تابلوهای چلنیوم میتوان از یک میز در نوع چوبی یا فلزی بهره برد که برای نوع فلزی نیاز به یک اهنربای قوی فلزی بعنوان تکیه گاه میباشد اما نوع میز در کیفیت بی تاثیر است.

در این ساخت از میز چوبی بهره میبریم که برای کار نیاز به یک لوله استوانه هلی باریک داریم که حکم تکیه گاه آهنربایی در میز های فلزی را دارد و برای ثابت نگه داشتن پلکسی و لبه چلنیوم به کار میرود.

ابزارهای مورد نیاز برای ساخت حروف برجسته چلنیوم:

  استوانه گفته شده برای حالت دادن به حروف در اندازه های متفاوت.

  سوهان برای ایجاد شیار

  تیغی مناسب برای بریدن فویل

  قیچی مناسب برای برش آهن

  متر

  و...

برای شروع کار باید ابتدا از نرم افزار Corel draw استفاده کرد که برای تولید طرح و ویرایش های لازمه از آن استفاده کرد و سپس فایل خروجی را باید به دستگاه لیزری برش بسپاریم سپس باید کلمه را اندازه گرفته و چند سانت به اندازه آن اضافه کنیم و برای لبه های چلنیوم برش بزنیم در مرحله بعد باید زوایه ها رو از روی پلکسی اندازه بزنیم و روی لبه چلنیوم با علامت هایی مشخص کنیم.

با مشخص کردن زاویه ها با سوهان و کنشکاف بخش هایی از منحنی ها را قوس میدهیم.

در آخر کار باید با استفاده از لوله های های که در ابتدای کار ذکر شد چلنیوم را نگهداریم و دور پلکسی حروف ثابت نگه داریم و پس از بررسی اینکه شکاف یا فاصله ویا رزی وجود نداشته باشد با چسب مخصوص که اغلب از چسب 123 استفاده میشود محل را چسب میزنیم.

به این ترتیب حروف چلنیوم ساخته میشوند و آماده نور پردازی بسته به سلیقه مشتری میباشند.

همانطور که گفته شد در ساخت این دسته از تابلو ها از ابزارهای مختلفی استفاده میشود و هر شخص با توجه به مهارت خود میتواند ابزار مناسب با کار خود را انتخاب کند تا بتواند کار را به خوبی پیش ببرد.