آدرس: خیابان ملاصدرا شیراز شمالی بن بست کاج پلاک 10

021-88064416 || 021-88064417

 

در واقع یک محصولی است که قالبا متشکل از مواد زیر میباشد

o ام دی اف (mdf)

o باکس آلمینیومی

o پلاستیک

o فلکسی

o پلکسی گلس

به طور کلی لایت باکس دو نوع است:

 لایت باکس با نور اس ام دی (smd)

 لایت باکس بدون نور

میتوان گفت که لایت باکس نوعی تابلو میباشد که نور آن از پشت یک عکس یا تصویر گسترش پیدا میکنه و چون قالبا به شکل جعبه میباشد به این نوع تابلو های لایت باکس یا جعبه نورانی گفته میباشد که در انواع مختلف و با مواد تشکیل دهنده مختلف ساخته و پرداخته میشوند.

لایت باکس ها برای استفاده در تبلیغات:

لایت باکس در سراسر دنیا یک نوع تابلوی محبوب برای تبلیغات به شمار میاید که خیلی از برند ها نیز برای تبلیغات خود از این نوع تابلو در انواع مختلف آن استفاده میکنند و همچنین این نوع تابلو رو میتوان در مراکز تجاری و فروشگاه ها و... دید و این امر نشان از آن دارد که این نوع تابلو دارای تاثیر گذاری بالا میباشد.

لایت باکس ها را در انواع مختلف و در اشکال مختلف میتوان در هرجایی دید چون خیلی از شرکت ها و برندهای موجود از این نوع تابلو برای تبلیغات استفاده میکنند بعضا این شرکت ها لوگو یا نام تجاری خود را روی این تابلو های قرار داده و در اختیار مراکز تبلیغاتی فروشگاه ها و.. قرار میدهند و میتوان تنها دلیل این کار را میزان تاثیر گذاری این نوع از تابلو دانست.

 همانطور که گفته شد لایت باکس ها به طور کلی به دو دسته بدون نور و با نور تقسیم میشوند اما اگر بخواهیم جزئی تر به این مسئله نگاه کنیم لایت باکس ها دارای انواع مختلف میباشند که در زیر بررسی میشوند:

انواع لایت باکس:

لایت باکس های محیط باز(Outdoor LightBox):

این دست از لایت باکس ها قالبا برای فضاهایی خارج از محیط استفاده میشوند و به همین دلیل به آن های لایت باکس های محیط باز گفته میشود که در خیابان ها و فضای باز نمایشگاه ها و... استفاده میشوند.

از نظر ساخت این مدل از لایت باکس دارای مواد زیر میباشد:

• پایه فلزی

• روکش کامپوزیت

• قاب آلومینویم یا کامپوزیت

• جنس رویه لایت باکس های محیط باز از شیشه یا طلقی با قطر 6 میلیمتر میباشد.

 

لایت باکس آلومینیومی:

بارز ترین مثالی که میتوان برای این دست از لایت باکس ها گفت لایت باکس هایی هستند که در مترو میتوان دید که از نوع آلومینیوم میباشند و از رویه ای از جنس فلکس یا پلکسی ساخته میشود که نور آن هم توسط Smd  یا Led مهیا میشود.

 

لایت باکس کریستالی(Crystal Light Box):

این نوع لایت باکس ها که یکی از جدیدترین های لایت باکس ها هستند! اکثرا در منوهای رستوران ها در پذیرش داروخانه ها و تابلوهای تبلیغات نمایشگاه ها و... قابل مشاهده هستند که با با ضخامتی نزدیک به یک 1cm در انواع مختلف ارائه میشود.

این دست از لایت باکس دارای طرفداران منحصر به خودش هست که برای طراحی دکوراسیون و یا تبلیغات مناسب هستند و نور این نوع نیز از نور های Smd   و Led تشکیل میشود.

این نوع تابلو های دارای مزایای فراوانی هستند و یکی از بهترین مزایای این نوع تابلو ها امکان عوض کردن طرح چاپی داخل لایت باکس کریستال هستش که خود مشتری میتواند براحتی این کار را در عرض چند دقیقه انجام دهد.

لایت باکس های کریستال قابل نصب برروی هر سطحی میباشند و به امکان استفاده در اشکال مختلف هندسی را نیز دارند.

بطور کلی مزایای لایت باکس کریستال به نسبت سایر لایت باکس های به شرح زیر است:

 تحویل سریعتر به نسب سایر نوع ها

 سهولت نصب

 قابلیت استفاده به شکل دایره

 قابلیت استفاده به شکل آویز

 پخش نور به شکل یک دست با عمر مفید بالا 

 مصرف برق بهتر و به صرفه تر

 ضخامت کم

 و...

 

لایت باکس ها هم در شب و هم در روز زیبایی خاص خود را دارند و با توجه به نورهایی که در آنها استفاده میشود میتوانند در داخل اماکن مختلف توجه حاضرین را به خود جلب کنند.

لایت باکس در اندازه های مختلف و اشکال مختلف قابل استفاده هست و در اکثر مکان های باز و بسته کاربرد خود را دارند و همچنین باید در طراحی لایت باکس ها به طرح متن و نوشته و اشکال استفاده شده در طرح چاپی خلاقیت بکار برد و حرفه ای عمل کرد.

به دلیل تعدد نوع لایت باکس ها و میزان تاثیر گذاری آن ها در انواع مختلف در طراحی لایت باکس ها نیاز به دقت فراوانی هست و باید به صورت حرف های طراحی شوند تا هم بتوانند افراد رو به خوبی جذب کنند و هم از فضای موجود به صورت بهینه استفاده کنند.